KEERULISED OPERATSIOONID VOL.4

Saksa lambakoer Raa sai autolt löögi, mille tagajärjel moondus tõsiselt kogu tema näokolju.

Tõsisemalt said viga nii alalõualuu kui ülalõualuu. Pisut ebatavalise ja kummalise välimusega fiksaator koosneb erinevates suundades läbi alalõualuu puuritud luunaeltest. Luunaelad on ümberringi fikseeritud kiirkõvastuva massiga, mis võtab täpselt vajaliku kuju ja on kivistudes kõvem kui betoon, kuigi samas väga kerge.

Õnnetu Raa pidi õppima sellise tülika masinavärgiga sööma ja jooma ning ka liikuma. Väga tubli töö tegid ära inimesed, kes teda hooldasid ja paranemisel aitasid. Tublid olete!

Lõualuude murru ravi muudavad keeruliseks mitmed asjaolud. Esiteks olid luud kildudeks. Üla- ja alalõualuu on teineteise suhtes väga liikuvad ning peavad tagama normaalse hambumuse, muidu ei saa looma suud korrektselt avada ega sulgeda.

Selline fiksaator oli Raa lõua küljes 2 kuud. Peale eemaldamist naasis Raa oma tavapärase elu juurde ja saab edaspidi väga hästi hakkama.
Peale mistahes operatsiooni on alati väga oluline osa järelhooldusel, valu ja põletikuravil, stressi vähendamisel. Kõigeks selleks vajab looma paranemisel lisaks ravimitele ka väga palju armastust!